Oczekujemy spadków na ropie naftowej – Poznaj te poziomy docelowe!

0
376

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować zmienność WTI w perspektywie ostatnich kilku tygodni. Pierwsza część wykresu zawiera przede wszystkim swing wzrostowy, który budowany był w drugim i trzecim tygodniu września. W tym czasie wycena WTI wzrosła z poziomu 36 dolarów za baryłkę do blisko 42 dolarów za baryłkę. W ujęciu procentowym jest to zmiana o mniej więcej 15%. 

Oczekujemy spadków na ropie naftowej   Poznaj te poziomy docelowe!


WTI H4

źródło: xStation

Podwójne wsparcie

W drugiej połowie miesiąca zmienność rynkowa jest wyraźnie mniejsza. Widoczny jest brak sesji kontynuacyjnych, które są podstawą dla typowego swing tradingu lub piramidowania pozycji. Obecnie możemy wyznaczyć dwie techniczne strefy wsparcia. W szerszym ujęciu targetem powinien być poziom współczynnika 88,6% fibo ~ 36,75 USD, na którym kształtuje się punkt D foramcji harmonicznej Nietoperza. Nieco wcześniej jednak znajduje się silna zapora ZZB. Oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8% ~ 38,25 USD.

Poprzedni artykułJak wyznaczyć dobry setup na rynku FOREX?
Następny artykułNiemiecka giełda utrzymuje wartość – DE30
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.