Otwarcie tygodnia na AUDUSD

0
528

Od kilku dni na wykresie AUDUSD trwa średnioterminowa korekta spadkowa. Swing ten uznajemy za układ korekcyjny z uwagi na mierzenie Fibonacciego, wzrostowego impulsu z pierwszej połowy kwietnia. Obecnie rynek testuje najsilniejszy współczynnik wewnętrzny 61,8%, który wyznaczał strefę wsparcia na Australijczyku. Jest to poziom cenowy 0,7110 potwierdzony dołkiem sprzed kilkunastu dni.

Otwarcie tygodnia na AUDUSD

AUDUSD H1

źródło: xStation

Jeżeli uda się wybronić wspomnianą strefę popytową, mamy przygotowany scenariusz z overbalance. Korzystając z lokalnej korekty wzrostowej, możemy wyznaczyć najbliższy poziom popytowy po kursie 0,7145. Dzisiejsze dane na sesji amerykańskiej powinny poprawić zmienność na rynkach walutowych, która na AUDUSD jest w ostatnich godzinach na dość dobrym poziomie.

Otwarcie tygodnia na AUDUSD
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 23.04.2019
Następny artykułWtorkowy Trading na FOREX&CRYPTO
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.