Panika na rynku kryptowalut – Ostatnia szansa dla BTC

0
227

Strefa kierunkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości blisko 30 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 40 000 dolarów. Wyjątkowo pozytywny okazał się jednak październik, w którym cena Bitcoina wzrosła o ponad 50%.

Panika na rynku kryptowalut   Ostatnia szansa dla BTC

 BTC D1

źródło: xStation

Linia trendu

W ramach obecnego trendu spadkowego, jesteśmy w stanie poprowadzić linie obrazującą panującą dynamikę. W ramach tej wyprzedaży kurs BTCUSD zbliża się do bariery popytowej, która wyznaczona jest przez poprzednie minimum. Mamy tutaj okrągły poziom cenowy 40 000 dolarów. Ewentualne wybicie dołem otworzy przestrzeń do spadków o kolejne 10 000 USD.

Panika na rynku kryptowalut   Ostatnia szansa dla BTC

BTC H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułZałamanie na rynku kryptowalut. Czy to już bessa?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Kierunkowe i kontratakujące mierzenia Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.