Pierwszy przystanek na Bitcoinie

0
599

Ostatni swing wzrostowy na Bitcoinie trwał w zasadzie od początku lutego br. Rynek z poziomu 3300 dolarów, wyznaczył szczyt w pobliżu ceny 4200 dolarów. Cały ruch trwał około 3 tygodnie, czego nie można oczywiście porównać z hossą 2017 roku. Pojawiają się jednak optymistyczne symptomy dla większego odreagowania ceny Bitcoina, po silnych spadkach z ubiegłego roku. Jest to również informacja dla szerokiego rynku, który jest mocno skorelowany z kursem BTCUSD. Wspomniany wierzchołek z okolicy 4200 USD, potwierdził głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% z grudniowego impulsu spadkowego.

Pierwszy przystanek na Bitcoinie

BTCUSD H4

źródło: xStation

W poprzednim tygodniu zwracałem uwagę na strefę wsparcia przy współczynniku 61,8%, po cenie 3650 dolarów. Poziom potwierdza silna biegunowość, która z pewnością dodała dynamiki podczas księgowania poziomu. Reakcja wzrostowa doprowadziła dziś kurs Bitcoina do lokalnego oporu ZZB po kursie 3850, a więc mamy tu 200 dolarowy, wzrost potwierdzony mierzeniem 38,2% z ostatniej fali spadkowej. Ostatnia świeca H4 jest potwierdzeniem siły podaży w tym rejonie.

Pierwszy przystanek na Bitcoinie
5 (100%) 3
Poprzedni artykułDane makro 06.03.2019
Następny artykułAktualizacja lokalnych poziomów na Złocie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.