Pierwszy target spadkowy na amerykańskim dolarze

0
195

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 380 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali spadkowej, która kształtowana była w drugiej połowie listopada. Widoczny ruch na południe stanowi obecnie jedną z  podstaw dla scenariusza technicznego.

Pierwszy target spadkowy na amerykańskim dolarze

 USDJPY D1

źródło: xStation

Wsparcie

Po zaksięgowaniu szerokiej strefy podażowej ~ (116,35), notowania poruszają się w ruchu spadkowym. Tym samym widzimy, że kurs zaczyna testować pierwszy target, który bazuje na mierzeniu FE100. Popołudniowe tempo korekcyjne wymusza zwrócenie uwagi na ten układ już teraz. Rynek testuje bowiem wsparcie po kursie 115,20.

Pierwszy target spadkowy na amerykańskim dolarze

USDJPY H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułJak długo potrwa korekta na EURPLN?
Następny artykułTechniczne wsparcie Fibonacciego na USDPLN
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.