Jak długo potrwa korekta na EURPLN?

0
197

Linia trendu

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch lat. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 300 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 4,1900. Następnie w dość szybkim tempie europejska waluta zaczęła zyskiwać na wartości w stosunku do PLN-a. Po ruchu korekcyjnym, od drugiego kwartału 2020 roku obserwujemy rozwijający się trend wzrostowy o łagodnym nachyleniu.

Jak długo potrwa korekta na EURPLN?

 EURPLN W1

źródło: xStation

Korekta

Widoczny szczyt na wykresie EURPLN przypada na okres końcówki listopada ubiegłego roku. Były to wyceny przekraczające okrągły poziom cenowy 4,7000. Tak wysokich pułapów na tym rynku nie obserwowaliśmy od 2009 roku. Obecnie kształtowany jest ruch korekcyjny, który zbliża się do wyznaczonej linii trendu. Należy zwrócić uwagę na okolice cenowe 4,5200.

Jak długo potrwa korekta na EURPLN?

EURPLN D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułMocna końcówka tygodnia na głównych parach. Co dalej z dolarem?
Następny artykułPierwszy target spadkowy na amerykańskim dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.