Popołudniowy handel na euro – warto obserwować ten poziom cenowy!

0
825

Euro odrabia straty

Pierwsza sesja grudniowa przynosi kontynuację tendencji wzrostowej na parze walutowej EURJPY. Tym samym europejska waluta utrzymuje trend wzrostowy w stosunku do japońskiego jena. Przez ostatnie dwa tygodnie, rynek wyznaczył ekstrema o przedziale około 200 pipsów, co nie stanowi o ponadprzeciętnej zmienności na wykresie.

Ciekawy kształt przybiera obecna świeca 4-godzinowa, która trwa od godziny 12 polskiego czasu do godziny 16. Mieliśmy najpierw silne zrzucenie podażowe, po czym pojawił się silny popyt z obszaru dzisiejszego low. Schodząc na nieco niższe interwały z pewnością zauważymy tam klasyczną formację podwójnego dna, która zwiastuje odwrócenie kierunku południowego.

Popołudniowy handel na euro   warto obserwować ten poziom cenowy!

EURJPY H4

źródło: xStation

Czy warto sprzedawać?

Obecnie kurs osiąga poziom oporu, który wskazywaliśmy w porannym przeglądzie rynkowym. Jest to pułap wyznaczony z układu harmonicznego Gartleya, gdzie punkt D znajduje się na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Korzystając z mierzenia FE100, uzyskujemy techniczne potwierdzenie dla strefy oporowej. Jest to również okrągły poziom cenowy 121,00. Dosyć istotne dla potencjalnych shortów może być zamkniecie interwału czasowego o godzinie 16:00. Biorąc pod uwagę kształt obecnej H4-órki, potrzebujemy dynamicznych formacji podażowych, które będą generowały sygnały od sprzedających.