Okazja do zagrania na funcie. Czy i tym razem panująca tendencja zostanie zachowana?

0
733

SYTUACJA NA WYKRESIE

Wystarczy spojrzeć na wykres dzienny czy tygodniowy by jednoznacznie stwierdzić, jaki trend panuje na parze EURGBP. Ponieważ na rynku forex szukamy przewagi inwestycyjnej, gra z trendem wyższego rzędu jest jak najbardziej wskazana i zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu.

Na wykresie H4 widać doskonale, że para porusza się w kanale zniżkującym dość dobrze respektując górne i dolne ograniczenia. Otwarcie rynku nastąpiło z luką wzrostową, którą obecnie kurs próbuje domknąć. Okazja na zagranie znajduje się na wyższych poziomach cenowych.

 

Okazja do zagrania na funcie. Czy i tym razem panująca tendencja zostanie zachowana?

EURGBP – H4

Źródło: xStation

 

MOŻLIWE SCENARIUSZE

Jeśli kurs zdoła przebić opór na poziomie 0.8540, na którym w piątek nastąpiła reakcja, możemy rozważyć dwa scenariusze gry na spadki:

  1. Reakcja na poziom 61,8 ostatniego ruchu spadkowego. Tam klastruje się również projekcja FE100 ostatniej największej korekty wzrostowej, co stanowiłoby korektę pędzącą przed dalszymi spadkami. Są to poziomy ok. 0.8551-0.8552
  2. Wyżej znajduje się również klaster ciekawych poziomów. Po pierwsze, zniesienie 78,6, którego zaksięgowanie wypełniłoby tworzącą się formację harmoniczną Leonarda. Po drugie, projekcja FE127,2 ostatniej korekty wzrostowej. I wreszcie dotarcie kursu w rejony 0.8565-0.8567 zbiegłoby się z górnym ograniczeniem kanału spadkowego, co wcześniej działało prospadkowo.

 

Okazja do zagrania na funcie. Czy i tym razem panująca tendencja zostanie zachowana?

EURGBP – H1

Źródło: xStation

 

Jak zawsze przed zajęciem pozycji czekamy na potwierdzenie w postaci formacji świecowej lub markowania ceny. Należy mieć również na uwadze ryzyko nieoczekiwanych newsów związanych z kwestią Brexitu, której rozwiązania oczekuje rynek.