Popyt na niemieckim indeksie – Czy to koniec korekty na DAX?

0
175

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 500 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 14 800 punktów. Po tym fakcie kurs DAX-a zaczął wyraźnie rosnąć. Był to początek października, który okazał się wyjątkowo pozytywny dla kupujących. 

Popyt na niemieckim indeksie   Czy to koniec korekty na DAX?

DAX H4

źródło: xStation

Opór

Na powyższym wykresie widać odbicie na technicznej strefie wsparcia ~ 15 730 punktów. Mieliśmy tam kluczowe mierzenie 38,2% fibo, na którym oparta jest strefa popytowa. Obecne odreagowanie w ujęciu lokalnym zbliża się do strefy FE100, gdzie znajduje się najbliższy opór. Jest to poziom cenowy 15 930 punktów.

Popyt na niemieckim indeksie   Czy to koniec korekty na DAX?

DAX H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułSytuacja techniczna na indeksach giełdowych
Następny artykułReakcja na jenie, zewnętrzne zniesienia na celowniku
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.