Sytuacja techniczna na indeksach giełdowych

0
52

WIG20 wypełnia zakres korekty

Na wykresie tygodniowym notowania indeksu 20 największych spółek dotarły do zakresu ostatniej korekty (zielony prostokąt). Na chwilę obecną pojawia się próba aktywacji popytu i bronienia tego poziomu. Tendencja w szerszej perspektywie jest nadal wzrostowa (zielone strzałki pokazują coraz wyższe dołki swingów). Nawet zejście do ważnych wsparć w okolicy 2100 nie zaneguje trendu wzrostowego na WIG20. Na poziom wsparcia 2100 punktów składa się:

– układ OneToOne na największej korekcie w trendzie,

– zniesienie 38.2,

– poziom ZZB.

Sytuacja techniczna na indeksach giełdowych

WIG20 W1

Źródło: xStation

DAX i reakcja na 38.2

Na wykresie H4 kolejna świeca zmaga się z poziomem wsparcia 15950. Gdyby doszło do przebicia w dół, spadki mogłyby dotrzeć w okolice zniesienia 61.8 czyli 15730. Znajduje się tam również poziom ZZB – wcześniejsze opory, które mogłyby zadziałać jako wsparcie na zasadzie biegunowości.

Sytuacja techniczna na indeksach giełdowych

DAX H4

Źródło: xStation

Walka o utrzymanie wsparcia na S&P500

Amerykański S&P500 również walczy o utrzymanie wsparcia na poziomie 38.2 Fibo. Kolejne poziomy potencjalnych wsparć to:

– zniesienie 50%, gdzie 11.11.2021 doszło do zmiany kierunku ruchu, oraz

– zniesienie 61.8% w okolicach 4620 wzmocnione poziomem ZZB

Sytuacja techniczna na indeksach giełdowych

S&P500 H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułSzklany sufit na dolarze. 61,8% fibo na Bitcoinie przed nami
Następny artykułPopyt na niemieckim indeksie – Czy to koniec korekty na DAX?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.