Pozytywny tydzień na indeksach giełdowych – NASDAQ coraz bliżej strefy oporu

0
428

Szybki zwrot

Indeks Nasdaq 100 stracił na przełomie lutego i marca ponad 30% swojej wartości. Notowania z blisko 10 000 punktów spadły w okolice 6 600 punktów w przeciągu czterech tygodni. Spadki były bardzo dynamiczne, a wyhamowanie i zmiana trendu odbyły się równie nieoczekiwanie. Ukształtowanie dołka nie trwało długo, bowiem już w przeciągu 2 sesji rynek wzrósł o blisko 1 000 punktów. Taka charakterystyka notowań umożliwiała próbę podłączenia się do kupujących na pojawiających się korektach spadkowych.

Pozytywny tydzień na indeksach giełdowych   NASDAQ coraz bliżej strefy oporu


US100 H4

źródło: xStation

Podwójna okazja

Wzrosty w większości przypadków są dużo łagodniejsze, niż spadki na pojawiającej się panice rynkowej. Obecnie jest podobnie, choć nadal nie możemy narzekać na niską zmienność na wykresach. Ciekawym poziomem na indeksie US100 jest punkt D układu harmonicznego Leonarda. Został on zaksięgowany na zamknięciu ubiegłego miesiąca, kiedy to rynek wybronił poziom cenowy 9 100 punktów. Obecny tydzień to powrót kursu coraz bliżej wspomnianej wcześniej strefy podażowej. Przybliża to nas do retestu i wyznaczenia klasycznej formacji podwójnego szczytu na zaznaczonym poziomie oporu. 

Poprzedni artykułAnaliza harmoniczna na rynku FOREX
Następny artykułZbliżamy się do wybicia na rynku złota – Dwa scenariusze do rozegrania
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.