Zbliżamy się do wybicia na rynku złota – Dwa scenariusze do rozegrania

0
608

Stabilizacja

Po miesiącu dynamicznych wzrostów, rynek złota ustabilizował swoje wyceny. Wzrost wartości metalu osiągnął blisko 25% w bardzo krótkim czasie. Dokładnie w połowie kwietnia pojawił się szczyt po cenie 1800 dolarów za uncję, który jest najwyższym poziomem od 2012 roku. Wyciszenie euforii to po części realizacja zysków z długich pozycji, ale również uspokojenie w globalnej walce z pandemią.

Zbliżamy się do wybicia na rynku złota   Dwa scenariusze do rozegrania


GOLD H4

źródło: xStation

Podwójna okazja

Na rynku złota ewidentnie zbliżamy się do ważnego momentu. Poza silnym wsparciem na poziomie cenowym 1670 dolarów za uncję, zawężamy skale wahań o dolną podstawę trójkąta. Wcześniej poprowadzona została górna podstawa trójkąta, która była bardzo precyzyjnie respektowana przez rynek. Obecny zakres wahań to przedział cenowy 1685 – 1715 USD. Wraz z kolejnymi świecami 4-godzinowymi zakres ten będzie malał, a prawdopodobieństwo wybicia rosło. Jest to równoznaczne z faktem, iż zbliżamy się do zakończenia formacji. Jeżeli zakładamy dynamiczny ruch na północ lub południe, możemy tutaj skorzystać ze zleceń oczekujących „buy stop” lub „sell stop”, które pozwolą nam precyzyjnie zająć pozycję. Zagrożenie stanowi oczywiście fałszywe wybicie, a więc zanegowanie formacji i zmiana kierunku.

Poprzedni artykułPozytywny tydzień na indeksach giełdowych – NASDAQ coraz bliżej strefy oporu
Następny artykułFormacje harmoniczne na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.