Próba zmiany kierunku na DAXie

0
916

W drugiej połowie marca, niemiecki indeks giełdowy stracił około 5%. Kurs z okolic 11840 punktów, wyznaczył wczoraj dołek na poziomie 11285 punktów. Wspomniane minimum stanowi wsparcie dla niemieckiego DAX-a w przypadku ponownej dominacji sprzedających. Obecnie widzimy korektę wzrostową, której zasięg może rozstrzygnąć o zmianie sentymentu na najbliższe dni.

Próba zmiany kierunku na DAXie

DAX H1

źródło: xStation

Pierwszy kluczowy poziom wyznaczony jest z największej korekty wzrostowej o rozpiętości 158 punktów. Daje to nam strefę podażową po kursie 11440 punktów, która widoczna jest na wykresie jako mierzenie FE100. Ewentualne wyjście górą byłoby pro-wzrostowym sygnałem dla szerokiego sentymentu. Kolejny target wynika z mierzenia 61,8%, które znajduje się w wyraźnej strefie ZZB.

Próba zmiany kierunku na DAXie
5 (100%) 1
Poprzedni artykułProfesjonalna Analiza Techniczna na rynku FOREX
Następny artykułEOS broni się przed dalszą przeceną
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.