Psychologiczna bariera na Bitcoinie – Czy branża kryptowalut będzie dalej rosnąć?

0
446

Trend wzrostowy

Od połowy marca trwa trend wzrostowy na rynku kryptowalut. W tym czasie Bitcoin z poziomu 4000 dolarów wzrósł do pułapu maksymalnie 10 200 USD. Wzrosty postępowały dość precyzyjnie z linią trendu, która była utrzymywana do końca maja. Jeżeli nawet pomijamy BTCUSD w swoim codziennym handlu, to i tak warto mieć na uwadze jakie scenariusze może wypełniać lider branży, która jest z nim bardzo mocno skorelowana.

Psychologiczna bariera na Bitcoinie   Czy branża kryptowalut będzie dalej rosnąć?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Psychologiczna bariera

W ostatnim czasie wspominana linia trendu została wyraźnie wybita dołem. Pojawiła się również popularna biegunowość, która sprawdza się nie tylko na strefach horyzontalnych. W międzyczasie pojawiła się silna reakcja popytowa, która zaksięgowała psychologiczną barierę 10 000 dolarów. Poziom ten został dynamicznie wybroniony, a kurs ponownie powrócił poniżej linię trendu. Pomimo, że z każdym retestem opór powinien być coraz słabszy, to wydaje się, że to sprzedający są stroną dominującą w kontekście kolejnych sesji.

Poprzedni artykułAnaliza Techniczna na rynku FOREX z wykorzystaniem FIBO
Następny artykułDane makro 05.06.2020 – Zmiana zatrudnienia, stopa bezrobocia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.