Scenariusze rynkowe dla głównych par z jenem

0
174

Głowa z ramionami na wykresie USDJPY

Dzisiejszy dzień przynosi wypełnienie formacji głowy z ramionami na USDJPY w perspektywie 4-godzinowej. Fala spadkowa zareagowała na zniesienie 61.8, po czym nastąpił ruch powrotny do wybitej linii szyi. Gdyby spadki miały być kontynuowane, ciekawy techniczny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 113.2 na zniesieniu 78.6. Zaksięgowanie tego poziomu wypełniłoby układ harmoniczny Gartleya. Dodatkowo znajduje się tam prawe ramię potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami. Spodziewana jest więc reakcja wzrostowa w tym obszarze, która może mieć charakter tylko korekcyjny.

Scenariusze rynkowe dla głównych par z jenem

USDJPY H4

Źródło: xStation

Kolejny test zniesienia 50% na EURJPY

Piątek przynosi trzeci z kolei atak na poziom 50% całego ruchu wzrostowego. Gdyby doszło w końcu do przebicia tego poziomu (każdy kolejny test osłabia poziom Fibo), celem dla podaży jest silne zniesienie 61.8, na wysokości którego znajduje się ZZB, czyli poprzednie opory, które mogą zadziałać jako wsparcie. Docelowo możliwe jest również dotarcie do zniesienia 78.6, gdzie doszłoby do wypełnienia formacji Leonardo. Ponadto, poziom ten jest wzmocniony zniesieniem 161.8  fali BC.

Scenariusze rynkowe dla głównych par z jenem

EURJPY D1

Źródło: xStation

Potencjalna formacja Gartleya na GBPJY

Również na GBPJPY doszło w dniu dzisiejszym do ponownego testu zniesienia 61.8, który zatrzymał spadki tydzień temu. Sforsowanie tego poziomu mogłoby doprowadzić do zaksięgowania poziomu 150.90 na wysokości 78.6 Fibo czyli formacji harmonicznej Gartleya.

Scenariusze rynkowe dla głównych par z jenem

GBPJPY D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułFormacja harmoniczna Kraba
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Zewnętrzne poziomy Fibonacciego
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.