Sekwencja OneToOne na AUDUSD

0
583

Od 8 marca na wykresie AUDUSD rozpoczęły się obecne wzrosty. Fala w kierunku północnym nadal pozostaje aktualna z uwagi na zachowanie największej korekty i wybijanie nowych szczytów. Obecnych wierzchołek został wyznaczony na technicznym poziomie oporu, który potwierdza mierzenie 78,6% z szerszego swingu spadkowego ~ 0,7165.

Sekwencja OneToOne na AUDUSD

AUDUSD H1

źródło: xStation

Wspomniane korekty wyznaczone zostały na powyższym wykresie w postaci prostokątów o równej rozpiętości ~ 55 pipsów. Od lokalnego szczytu odkładamy mierzenie 1do1 co daje nam najbliższy poziom wsparcia jaki powinien być wybroniony w ramach tego trendu wzrostowego. Jest to strefa popytowa po kursie 0,7105 przy mierzeniu wewnętrznym 38,2% z całej fali wzrostowej.W przypadku zaksięgowania dolnej podstawy overbalance będziemy szukać potwierdzenia w formacjach świecowych na interwale M15-M30.

Sekwencja OneToOne na AUDUSD
5 (100%) 3
Poprzedni artykułProfesjonalny warsztat Tradera i czwartkowy przegląd rynkowy
Następny artykułDane makro 22.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.