Słabość amerykańskiego dolara trwa – dzisiejsze dane napędzają trend spadkowy

0
533

Czy to koniec konsolidacji?

Wracamy do pary walutowej, która podczas ostatnich sesji nie dostarczała większych okazji handlowych. USDCAD od dwóch tygodni poruszał się w okolicy wypełnionej struktury harmonicznej Leonarda. Jest to poziom oporu i punkt D układu po kursie 1,3315. Uwagę zwraca fakt, iż na tym pułapie pojawiło się silne zaangażowanie ze strony kupujących jak i sprzedających. Potwierdzają to liczne ataki na wspomnianą strefę podażową oraz zdecydowane reakcje kursu w kierunku południowym. Dzisiejsza sesja przynosi kontynuacyjny ruch umacniający dolara kanadyjskiego, który wspierają kiepskie dane ze Stanów Zjednoczonych. Rynek wybijając nowe minima tygodniowe, w pewnym sensie pozwala na aktualizację naszego scenariusza z dalszymi spadkami.

Słabość amerykańskiego dolara trwa   dzisiejsze dane napędzają trend spadkowy

USDCAD H4

źródło: xStation

Przestrzeń do spadków

Spadki jakich oczekujemy związane są z układem overbalance, czyli geometrią na największej korekcie spadkowej w swingu wzrostowym. Obecnie rynek wypełnił nieco ponad połowę formacji prostokąta, jednak tym razem liczymy na skuteczne osiągnięcie zakładanego targetu technicznego. Docelowy poziom popytowy potwierdza również lokalna biegunowość po kursie 1,3235. Mamy zatem około 30 pipsów przestrzeni dla kontynuacji dzisiejszej tendencji. Zwracam tutaj uwagę na świecę 4-godzinową z 19 listopada, która powinna być dość silny motywem potwierdzającym, ponieważ uaktywniony tam popyt z dużym prawdopodobieństwem będzie silnie broniony.

Słabość amerykańskiego dolara trwa – dzisiejsze dane napędzają trend spadkowy
5 (100%) 2
Poprzedni artykułNa Iota aktywuje się podaż. Jak długo jeszcze będą nawiedzać nas spadki?
Następny artykułDane makro 05.12.2019 – indeks PMI, wnioski o zasiłek
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.