Spada awersja do ryzyka – Kapitał ucieka od japońskiego jena

0
413

Zakres wahań

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 230 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego maksimum, która osiągnęło poziom cenowy 125,10. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się wyprzedaż europejskiej waluty, a kapitał zaczął przenosić się do japońskiego jena.

Spada awersja do ryzyka   Kapitał ucieka od japońskiego jena


EURJPY H1

Stopniowe wzrosty

źródło: xStation

Od drugiej połowy bieżącego tygodnia, kurs Ejka systematycznie podąża na północ. Notowania zbliżają się dziś do strefy popytowej na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom oparty na wspomnianym pomiarze, ale również wcześniejszych reakcjach podażowych. Spoglądając na pierwszą połowę listopada, dostrzec można wyraźne strefę oporu. Aktualnie kluczową kwestią będą formacje świecowe, które ukształtowane zostaną po osiągnięciu przedstawianej strefy podażowej.

Poprzedni artykułRipple zdominowało ostatnie sesje!
Następny artykułDane makro 25.11.2020 – wnioski o zasiłek, protokół FOMC
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.