Ripple zdominowało ostatnie sesje!

0
450

Zakres wahań

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty XRP na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ripple na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Jest to podyktowane ostatnią zmienność, która osiągnęła ponadprzeciętne rezultaty. XRP jest z pewnością jedną z topowych kryptowalut ostatnich dni oraz bez wątpienia „najgorętszą” pozycją wśród głównych kryptowalut. Prezentowany zakres wahań obejmuje mniej więcej 0,60 USD zmienności.

Ripple zdominowało ostatnie sesje!


XRPUSD W1

źródło: xStation

Euforia

Na początku ubiegłego tygodnia kurs XRPUSD oscylował w okolicy poziomu cenowego 0,2700 USD. Na jego zamknięciu pojawił się już w okolicy 0,4700 USD Był to więc bardzo optymistyczny tydzień dla posiadaczy tej kryptowaluty. Obecny tydzień przerósł jednak większość oczekiwań, ponieważ moneta cyfrowa osiągnęła szczyty po cenie 0,7600 USD. Rynek zaksięgował głębokie zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 161,8%. Ukształtowany został tam poziom oporu, który będzie punktem odniesienia dla sprzedających.

Poprzedni artykułDane makro 24.11.2020 – indeks Ifo, indeks nieruchomości
Następny artykułSpada awersja do ryzyka – Kapitał ucieka od japońskiego jena
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.