Spadek korelacji na rynku kryptowalut

0
694

W ostatnich dniach korelacja głównych kryptowalut w stosunku do Bitcoina straciła na znaczeniu. Lider branży radzi sobie o wiele lepiej w stosunku do szerokiego rynku i utrzymuje wzrost z ostatnich tygodni.

ANALIZA TECHNICZNA BITCOINA

Tegoroczny swing wzrostowy do poziomu 5600 dolarów zostaje w dużej mierze utrzymany. Rynek wyznaczył maksimum nieco poniżej kluczowej strefy oporu ~ 5800 USD. Mierzenie FE100 wyznacza najbliższe wsparcie na poziomie 4700 dolarów.

Spadek korelacji na rynku kryptowalut

BTCUSD D1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ETHEREUM

Kluczowy układ na Ethereum opiera się na dwóch mierzeniach OneToOne. Pierwszy poziom wsparcia wyznacza dolna podstawa prostokąta po cenie 142 dolary. W przypadku głębszej korekty korzystamy z FE100, które wskazuje poziom 127 USD.

Spadek korelacji na rynku kryptowalut

ETHUSD D1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA RIPPLE

Kurs Ripple nadal walczy o trwały powrót ponad poziom 0,30 USD. Kluczowe wsparcie wyznaczają ostatnie dołki po cenie 0,27 USD. Sygnały świecowe wskazują na silne zaangażowanie kupujących wśród uczestników rynku.

Spadek korelacji na rynku kryptowalut

XRPUSD D1

źródło: xStation

Spadek korelacji na rynku kryptowalut
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDolar zyskuje na wartości. Kurs wyznaczył lokalne minima.
Następny artykułDane makro 30.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.