Sprawdzamy okazje na indeksach giełdowych – niemiecki DAX i amerykański SP500

0
1018

Coraz bliżej oporu

Ostatnie dni to ewidentny trend wzrostowy na niemieckim indeksie DAX. Notowania ze szczytu 13600 punktów, wyznaczyły dołek na zamknięciu piątkowej sesji po kursie 12900 punktów. Są to więc atrakcyjne poziomy zmienności do daytradingu. Dzisiejsze otwarcia przynosi kolejną korektę wzrostową, która wynosi kurs ponad okrągłą barierę 13000 punktów. Rynek powoli zbliża się do technicznej strefy oporu, która oparta jest na mierzeniu FE100. Wskazywany poziom potwierdza biegunowość oraz poprowadzona ze szczytu linia trendu spadkowego. Ewentualne krótkie pozycje można próbować zagrywać w okolicach 13100 punktów. Jest to zatem schemat, który może być zaksięgowany jeszcze podczas dzisiejszego popołudnia.

Sprawdzamy okazje na indeksach giełdowych   niemiecki DAX i amerykański SP500

DAX H1

źródło: xStation

Duża dynamika

Dość podobnie wygląda wykres amerykańskiego S&P500. Dostrzegalną różnicą będzie tu dynamika układów korekcyjnych, które znoszą zdecydowanie większe obszary impulsów. Poziomem, który utrzymuje rynek przed zmianą tendencji na wzrostową jest opór po kursie 3290 punktów. Poziom ten był już wcześniej dość mocno testowany i naruszony, dlatego może być wykorzystany również jako element sygnałowy do zmiany trendu. Po godzinie 15 notowania mocno przyspieszyły w kierunku północnym, co zgodne jest z charakterystyką wykresu S&P500 w ostatnich dniach. 

Sprawdzamy okazje na indeksach giełdowych   niemiecki DAX i amerykański SP500

SP500 H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułScenariusze rozegrania euro. Wzrosty na parze zatrzymane na zniesieniu Fibo.
Następny artykułDane makro 04.02.2020 – indeks PMI, zamówienia fabryk
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.