Strefa ZZB potwierdzona mierzeniem 61,8 na AUDUSD

0
672

Otwieramy nowy tydzień na rynku forex, analizą pary walutowej AUDUSD. Szerokie spojrzenie z interwału 4-godzinowego, przypomina średnioterminową strefę popytową przy współczynniku 50%, a więc w połowie mierzonego swingu wzrostowego. Do pełnego wypełnienia poziomu wsparcia zabrakło około 10 pipsów i nie było sygnałów o możliwości zagrania długiej pozycji w oczekiwanej strefie.

Obecne odreagowanie na północ ma ponad 100 pipsów zasięgu. Dzisiejsza dynamika z uwagi na święto państwowe w Stanach Zjednoczonych jest ograniczona, jednak warto mieć na uwadze najbliższy target wzrostowy dla Australijczyka. Poziom podażowy znajduje się na okrągłym kursie 0,7200 w silnej strefie ZZB. Dodatkowym i mocnym potwierdzeniem jest tu mierzenie wewnętrzne 61,8% z ostatniego swingu spadkowego.

Do wspomnianego oporu brakuje nam obecnie około 50 pipsów. Jeżeli rynek osiągnie ten target, potwierdzeń dla ewentualnej krótkiej pozycji warto szukać na formacjach świecowych z nieco niższych interwałów, w tym przypadku M30/H1.

 

AUDUSD – komentarz video

źródło: xStation

DLACZEGO POWINIENEŚ DOŁĄCZYĆ DO NASZYCH OTWARTYCH SPOTKAŃ WEBINAROWYCH?

  • Praktyczna strategia inwestycyjna na każdym spotkaniu – konkretne narzędzia oraz sprawdzone formacje harmoniczne, które działają!
  • Bieżąca analiza najciekawszych okazji inwestycyjnych mijającego tygodnia.
  • Omówienie transakcji traderów Fibonacci Team.
  • Prezentacja elementów stosowanej strategii inwestycyjnej.
  • Wskazanie miejsca timingowego.
  • Wspólna dyskusja traderów i odpowiedzi na pytania.
  • NIESPODZIANKA 🙂 

Strefa ZZB potwierdzona mierzeniem 61,8 na AUDUSD

Poprzedni artykułDane makro 18.02.2019
Następny artykułLitecoin drożeje zgodnie z dzisiejszym sentymentem rynkowym
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.