Zatrzymanie na polskim złotym. Czy jest szansa na tańszego dolara?

0
143

Inside bar na wykresie tygodniowym

Ten tydzień kończy się formacją świecową inside bar, której wymowa nie jest z reguły jednoznaczna. Może być interpretowana jako przerwa, „zbieranie sił” przed kontynuacją dotychczasowego trendu, jak i może zapoczątkować zwrot na rynku. Na wykresie tygodniowym USDPLN formacja ta pojawia się na zniesieniu 61.8 wypełniając korektę FE100. Dotychczasowa tendencja z tej perspektywy jest wzrostowa, na co wskazuje sekwencja coraz wyższych dołków. Wcześniej obecny poziom wsparcia zadziałał kilkukrotnie jako mocny poziom oporu powstrzymując wzrosty na parze. Wyraźne przebicie w dół 3.94 może oznaczać osłabianie się dolara w średnim terminie.

Zatrzymanie na polskim złotym. Czy jest szansa na tańszego dolara?

USDPLN W1

Źródło: xStation

Schody cenowe na interwale H4

Przechodząc na ramę czasową H4 można zauważyć próbę budowania trendu wzrostowego, o czym świadczą „schody cenowe”, czyli kolejno przebijane opory, które działają następnie jako wsparcie. Obecnie kurs USDPLN od kilku dni zmaga się z okrągłym poziomem 4.00. Jego przebicie powinno skierować notowania na kolejny poziom oporu (ok. 4.03), gdzie znajduje się mierzenie 50% oraz korekta prosta AB=CD. Wyżej teoretycznie „silniejszy” obszar oporu (ok. 4.05), na który składa się zniesienie 61.8, FE127.2 oraz ZZB.

Zatrzymanie na polskim złotym. Czy jest szansa na tańszego dolara?

USDPLN H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułWieloletnie poziomy wsparć na wykresie euro i funta
Następny artykułCzy to koniec Bitcoina?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.