Sztuczny popyt na Daxie przed końcem roku?

0
531

Na interwale D1 niemieckiego indeksu widoczne są w ostatnim czasie silne wzrosty. Może być to wywołane próbą ukazania dobrych wyników niemieckich przedsiębiorstw, przed końcem roku. Jak powszechnie wiadomo, kłamstwo ma krótkie nogi i w wielu przypadkach bardzo szybko nadchodzi sprostowanie sprawozdań. Z technicznego punktu widzenia rynek zbliża się do dwóch ważnych poziomów, które mogą stanowić zakończenie wewnętrznych formacji harmonicznych. Na bazie tych struktur, ma szanse nastąpić dystrybucja podaży. Oto 2 prawdopodobne warianty:

  • Pierwszy wariant dotyczy układu Leonarda, którego zakończenie (zniesienie 78.6%) wypada okolicach kursu 11 500;
  • Drugi scenariusz zakłada test formacji Nietoperza, której punkt końcowy znajduje się na współczynniku 88.6%, w pobliżu okrągłego poziomu cenowego 12 000.

 DAX, interwał D1

Sztuczny popyt na Daxie przed końcem roku?

Jeżeli nastąpi odreagowanie w postaci spadków, na interwale H1 mogą powstać geometryczne korekty pędzące, na bazie których istnieje szansa na aktywację popytu i kontynuację wzrostów. Prognozy dotyczące geometrii:

  • Pierwszy wariant dotyczy kremowej struktury, której zakończenie wypada okolicach kursu 11 327;
  • Drugi scenariusz zakłada test zielonego układu geometrycznego, którego podstawa znajduje się w pobliżu okrągłego poziomu cenowego 11 000.

Przed testem tych geometrii może nastąpić markowanie ceny (sztuczna podaż), w celu wystraszenia niedoświadczonych traderów.

W przypadku wybicia nowych szczytów, należy zaktualizować położenie skopiowanych prostokątów, aby ich podstawy posiadały aktualne położenie na wykresie.

 DAX, interwał H1

Sztuczny popyt na Daxie przed końcem roku?

Dziś o godzinie 10:00 będzie miał miejsce ważny odczyt makroekonomiczny dotyczący nastrojów biznesowych Ifo w Niemczech. Te wydarzenie może wywołać większość zmienność na Daxie, co ma szanse pomóc w realizacji przedstawionych wyżej technicznych układów. Bardzo często odczyty makroekonomiczne wypełniają technikę na wykresie. Prognoza tego wskaźnika wynosi 110.7. Warto pamiętać, że wartość odbiegająca od prognoz może spowodować zaskoczenie na rynku,a co za tym idzie, gwałtowne reakcje rynku.

Zapamiętaj!

Zawsze warto zakładać kilka wariantów, aby móc skutecznie reagować na bieżącą sytuację na rynku.


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.