Na parze CAD/JPY trwa korekta ostatnich wzrostów, pomimo że dolar kanadyjski stracił najmniej na ostatnim umocnieniu jena w porównaniu do innych głównych walut.
Szersza perspektywa – wykres D1
Żeby mieć pełniejszy obraz rynku warto popatrzeć na dłuższy okres w kresce dziennej. Tu od połowy sierpnia mamy wyraźny trend wzrostowy w kanale cenowym i sekwencje wyższych dołków i szczytów. Kolejne coraz wyższe dołki miały miejsce na początku października 2019, pod koniec listopada i na początku grudnia. Warto zwrócić uwagę, że kurs nie dał rady wybić się w stronę górnego ograniczenia kanału wzrostowego i został zatrzymany przez linię oporu łączącą wierzchołki szczytów z lipca, października i grudnia ubiegłego roku. Wydaje się więc, że trend wzrostowy słabnie.
CADJPY – D1
Źródło: xStation
Poziomy wejścia z interwału H4
Przechodząc na wykres H4 widzimy, że cena wybiła dołem lokalny kanał wzrostowy i podąża na południe. Tu będziemy szukać okazji do wejścia w long wykorzystując mierzenia Fibo. Pomiar zniesienia wewnętrznego ostatniego swingu wzrostowego z grudnia wyznacza nam poziom 61.8 Fibo „lubiany” przez pary z jenem dokładnie na poprzednich oporach (zaznaczonych czerwonymi strzałkami). Teraz może zadziałać tu Zasada Zmiany Biegunów (ZZB) i obszar ten powinien stanowić wsparcie. Potwierdzeniem może być również wydłużona projekcja 127.2 korekty spadkowej. Dodatkowo mamy w pobliżu dolne ograniczenie kanału cenowego. Te cztery czynniki powinny uruchomić popyt w okolicach 82.60.
CADJPY – H4
Źródło: xStation
Jak wspomniano wyżej, trend wzrostowy wydaje się słabnąć, dlatego ewentualne wejścia w pozycję długą należy traktować raczej krótkoterminowo. Ponadto, trzeba mieć na uwadze, że dalsze zawirowania związane z konfliktem USA-Iran mogą umocnić jena i spowodować przyspieszenie spadków na parze CAD/JPY.