To ważna sesja dla indeksów giełdowych – amerykański SP500 coraz bliżej wygenerowania sygnału kupna

0
791

Skala przeceny

Piątkowe zamknięcie w dniu 20 marca, okazało się obecnym minimum na amerykańskim indeksie S&P500. Był to jednocześnie najniższy poziom od listopada 2016 roku ~ 2160 punktów. Biorąc pod uwagę tegoroczne i zarazem historyczne maksimum, wycena indeksu spadła w maksymalnym momencie 36%. W drugiej połowie lutego widzieliśmy bowiem okrągły poziom 3400 punktów co stanowi obecnie punkt odniesienia dla początku tej recesji.

To ważna sesja dla indeksów giełdowych   amerykański SP500 coraz bliżej wygenerowania sygnału kupna

 S&P500 H4

źródło: xStation

Górna banda

W ostatnich dniach notowania S&P500 poruszają się lokalnym trendzie bocznym. Przedział cenowy to 2430 – 2630 punktów, a więc rynek doskonale pasujący do handlu intraday. Górne ograniczenie wynika z mierzenia 38,2% na szerokim swingu spadkowym. Poziom ten był wcześniej dwukrotnie testowany i wydaje się, iż zbliżamy się do wybicia górą. Kluczowe powinny być kolejne godziny i kontynuacja pozytywnego podejścia z sesji azjatyckiej. Z drugiej strony po otwarciu rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych, scenariusz rozgrywany przez Wall Street może odwrócić schemat z dalszymi wzrostami.  

Poprzedni artykułTo nie jest kolejna książka z wykresami! Gabinet inwestora giełdowego Alexandra Elder’a
Następny artykułOdprawa Traderów z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.