Trwa korekta na wykresie USDPLN

0
126

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 800 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych w okolicy poziomu 4,0425. W drugim tygodniu grudnia pojawiły się kluczowe wzrosty, które przyczyniły się do osiągnięcia widocznego maksimum.

Trwa korekta na wykresie USDPLN

 USDPLN H4

źródło: xStation

Mierzenie 61,8

Obecnie trwa korekta spadkowa wcześniejszych wzrostów. Notowania zbliżają się do bariery popytowej, która oparta jest na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Wspomniana wsparcie to poziom cenowy 4,2730. Po osiągnięciu potencjalnego targetu warto zwrócić uwagę na kształt formacji świecowych.

Trwa korekta na wykresie USDPLN

USDPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułWzrosty na złocie, ropie i funcie. Scenariusze na najbliższe dni
Następny artykułWigilijny przegląd wykresów surowców
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.