Wigilijny przegląd wykresów surowców

0
141

Czy będzie reakcja na gazie ziemnym?

Od końca października trwa dynamiczna fala spadkowa na notowania gazu ziemnego. Spadek ceny wyniósł już ponad 40%. Technicznie kurs zbliża się do ważnych poziomów wsparć, które wynikają z biegunowości. Obszar 3.30-3.40 w październiku 2020, lutym 2021 i czerwcu 2021 działał jako zapora podażowa dla dalszych wzrostów. Teraz w połączeniu z mierzeniem 61.8 całej fali wzrostowej może spowodować reakcję wzrostową na gazie. Dodatkowo jest to miejsce, gdzie przebiega linia trendu wzrostowego.

Wigilijny przegląd wykresów surowców

NATGAS D1

Źródło: xStation

Pszenica kontynuuje trend wzrostowy

W połowie grudnia notowania pszenicy znalazły wsparcie na poziomie 61.8 Fibo ostatniej fali wzrostowej. Gdyby doszło do jeszcze jednej fali spadkowej, ciekawy technicznie poziom znajduje się na zniesieniu 78.6 (formacja Gartleya) w okolicach 718$. Poziom jest dodatkowo wzmocniony wydłużeniem FE161.8 na korekcie pędzącej. Przebiega tam również linia trendu wzrostowego. Położenie kolejnych minimów na coraz wyższych poziomach ewidentnie wskazuje na trwającą tendencję wzrostowa na pszenicy.

Wigilijny przegląd wykresów surowców

PSZENICA D1

Źródło: xStation

Poziom oporu na aluminium

Ostatnie dni przynoszą spore odbicie na notowaniach aluminium. Kurs zareagował na wsparcie wynikające z obecności 38.2 Fibo oraz poziomu ZZB. Najbliższy opór znajduje się w okolicach 2940, gdzie leży mierzenie 61.8 ostatniego swingu spadkowego. Dodatkowo jest to wysokość prawego ramienia formacji głowy z ramionami (RGR). Ze względu na panujący trend wzrostowy, reakcja może mieć charakter korekcyjny.

Wigilijny przegląd wykresów surowców

ALUMINIUM D1

Źródło: xStation

Klaster Fibo na kukurydzy

Sekwencja wzrostowa na notowaniach kukurydzy trwa od września 2021 po ustanowieniu lokalnego minimum w okolicach 500$. Kurs zbliża się do ważnego poziomu oporu, będącego zgrupowaniem kilku mierzeń Fibo:

– 50% całego ruchu spadkowego

– układu OneToOne na korekcie pędzącej

– 2 x 161.8 ostatnich korekt spadkowych

Wigilijny przegląd wykresów surowców

KUKURYDZA D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułTrwa korekta na wykresie USDPLN
Następny artykułTechniczna strefa kierunkowa na Bitcoinie
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.