Techniczna strefa kierunkowa na Bitcoinie

0
187

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się dołków cenowych w okolicy 45 400 dolarów. Pod koniec grudnia pojawia się jednak zmiana sentymentu na rynku kryptowalut. Wycena Bitcoina okresowo przekracza barierę cenową 50 000 dolarów.

Techniczna strefa kierunkowa na Bitcoinie

 BTCUSD H4

źródło: xStation

Mierzenie 38,2

Kluczowa strefa kierunkowa opiera się na mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Widoczna jest tutaj wyraźna biegunowość obszaru, która dodatkowo potwierdza poziom cenowy 49 300 dolarów. W tej chwili rynek nieco odreagował, jednak w przypadku kolejnej przeceny trzeba wziąć pod uwagę wyznaczone wsparcie.

Techniczna strefa kierunkowa na Bitcoinie

BTCUSD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułWigilijny przegląd wykresów surowców
Następny artykułCzy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.