Czy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?

0
157

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 23 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 85,50 USD. Pod koniec października pojawiła się jednak realizacja zysków po wcześniejszych wzrostach o dużej skali.

Czy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?

 WTI D1

źródło: xStation

Mierzenie 61,8

Na tą chwilę kurs ropy porusza się na północ. W wąskiej skali czasowej pojawiają się próby utrzymania szerokiego trendu wzrostowego. Wyraźną zaporą podażową może być strefa współczynnika Fibonacciego 61,8% po cenie 76,60 USD.

Czy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułTechniczna strefa kierunkowa na Bitcoinie
Następny artykułKierunek północny na indeksach. Względna słabość WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.