Walka z okrągłym poziomem na BTCUSD

0
621

Od połowy marca kurs Bitcoin porusza się w stałym przedziale cenowym 3880 – 4025 USD. Poziomy ten przez ostatnie dwa tygodnie były tylko chwilowo naruszane. Dolne ograniczenie przy współczynniku 38,2% zostało mocno przetestowane na początku bieżącego tygodnia. Rynek wygenerował tam klasyczną formację podwójnego dna, która zwiastowała dominację kupujących. Od tego momentu poprawiła się nieco zmienność i kurs wędruje wyraźnie na północ.

Walka z okrągłym poziomem na BTCUSD

BTCUSD H1

źródło: xStation

Przystankiem na BTCUSD ponownie okazał się okrągły poziom 4000 dolarów. Obecnie rynek po raz trzeci testuje tę psychologiczną barierę, w przeciągu niecałych 30 godzin. Widoczna jest spora presja ze strony popytu i wydaje się bardzo prawdopodobne trwałe wybicie górą. Kurs znajdzie się bardzo blisko marcowych szczytów, do których obecnie traci zaledwie 25 dolarów. Zakładając kontynuację kierunku północnego, Bitcoin jest w stanie w najbliższych dniach osiągnąć najwyższy poziom w 2019 roku.

Walka z okrągłym poziomem na BTCUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCzwartkowy trading na FOREX&CRYPTO
Następny artykułDane makro 29.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.