WIG20 – czy to dobry czas na korektę?

0
389

Po wzrostowych sesjach w pierwszej połowie września, notowania wyraźnie wyhamowały. Rynek wyznaczył wierzchołek w pobliżu strefy podażowej 2220 punktów, którą potwierdza mierzenie wewnętrzne 61,8% oraz biegunowość.

WIG20   czy to dobry czas na korektę?

WIG20 H4

źródło: xStation

W przypadku korekty spadkowej, mamy przygotowany schemat OneToOne wyznaczający wsparcie na poziomie 2150 punktów. Mamy tam wyrysowane dwa wierzchołki z ostatnich tygodni, które powinny być solidnie bronione w ramach biegunowości.

WIG20 – czy to dobry czas na korektę?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 19.09.2019 – stopy procentowe, sprzedaż detaliczna, sprzedaż nieruchomości
Następny artykułKurs euro – blisko sygnału spadkowego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.