Wybicie z konsolidacji na Złocie. Jak nisko może spaść teraz cena metalu?

0
662

Konsolidacja

Ostatnie tygodnie na rynku złota to widoczne uspokojenie nastrojów. W połowie kwietnia rynek osiągnął pułap 1790 dolarów za uncję i zakończył kampanię wzrostową. W ujęciu technicznym bardzo dobrze sprawdził się kanał cenowy, który był kilkukrotnie respektowany. Przedział wahań z ponad 100 USD oczywiście zawężał się, aby w dniu dzisiejszym oscylować na poziomie 55 dolarów.

Wybicie z konsolidacji na Złocie. Jak nisko może spaść teraz cena metalu?


GOLD H4

źródło: xStation

Oczywisty target

Wspominam tutaj o przedziale wahań, ponieważ kwestia ta została dziś rozwiązana. Mam tu na myśli wyraźne wybicie dołem, które otwiera drogę do dalszych spadków. Pierwszym poziomem, który zwraca uwagę na złocie jest strefa wsparcia FE100. Jest to poziom cenowy, który w kwietniu był bardzo precyzyjnie broniony przez kupujących. Co prawda mamy tam silną biegunowość obszaru, jednak z każdym kolejnym atakiem prawdopodobieństwo wybicia rośnie. Poziom to kurs 1670 dolarów za uncję, a więc dzieli nas obecnie około 30 dolarów od osiągnięcia tego targetu.

Poprzedni artykułCzy Fibonacci działa w tradingu?
Następny artykułDane makro 04.06.2020 – stopy procentowe, wnioski o zasiłek
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.