Wysoka zmienność na japońskim jenie – Warto zapamiętać ten poziom!

0
454

Wysoka zmienność

Poniższy wykres GBPJPY obejmuje szeroki interwał czasowy i ostatnie kilka miesięcy notowań. W pierwszym momencie jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na maksimum w okolicy 148,00 oraz minimum po kursie 124,00. Mamy tu więc zakres wahań na poziomie 24 000 pipsów. Największa zmienność panowała w pierwszym kwartale 2020 roku kiedy to na rynkach widoczna była duża niepewność. W tym czasie kapitał wyraźnie płynął do bezpiecznych aktywów, do których zaliczamy japońskiego jena.

Wysoka zmienność na japońskim jenie   Warto zapamiętać ten poziom!


GBPJPY D1

źródło: xStation

Dwie strefy

Od kilku sesji wyznaczoną mamy strefę ZZB, która stanowi średnioterminowy target dla notowań GBPJPY. Jest to poziom cenowy (141,00), który stanowił wcześniej silny opór dla notowań. Potwierdzenie uzyskuje w ramach mierzenia OneToOne na korekcie prostej. Cofniecie z ostatnich godzin dopuszcza lokalne odreagowanie na południe. Aby podłączyć się do kupujących możemy wykorzystać układ overbalance, który wyznacza wsparcie po cenie 133,30.

Poprzedni artykułSamodzielne analizy lepsze jak sygnały FOREX? Jak wyszukać okazję dnia?
Następny artykułDane makro 09.06.2020 – zatrudnienie w turystyce, PKB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.