Wzrosty na Bitcoinie – Gdzie znajduje się obecny sufit dla notowań tej kryptowaluty?

0
508

Skala przeceny

Podobnie jak na rynkach akcyjnych, spadki na walutach cyfrowych zakończyły się mniej więcej w połowie marca. Czy będzie to odwrócenie negatywnego trendu, czy tylko nieco większa korekta wzrostowa okaże się w najbliższych tygodniach. Faktem jest jednak, że odreagowanie na wykresie Bitcoina przekroczyło w ostatnich godzinach 50% fali spadkowej.

Wzrosty na Bitcoinie   Gdzie znajduje się obecny sufit dla notowań tej kryptowaluty?

 BTCUSD H4

źródło: xStation

Techniczny opór

Tym samym notowania wybiły górą okrągły poziom cenowy 7000 dolarów i utrzymują tą tendencję. Optymistycznie wygląda linia trendu wzrostowego, która została wyznaczona po rosnących dołkach. Rynek bardzo precyzyjnie potwierdzał wyznaczoną barierę wzrostową , która była już 4-krotnie potwierdzana. Pojawia się jednak dość ciekawy poziom horyzontalny, który może stanowić chwilowy sufit dla notowań BTCUSD. Strefa podażowa wyznaczona jest przede wszystkim przy użyciu mierzenia Fibonacciego 61,8%. Mamy tam również pułap wcześniejszego strzału podażowego, który powinien być obecnie mocno broniony przez sprzedających.

Poprzedni artykułCzy będzie wielkie porozumienie na rynku ropy?
Następny artykułMagia Fibonacciego w tradingu na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.