Złoto wypełnia prawdopodobnie falę „CD” szerokiego układu opartego na korekcie pędzącej (dwa zielone prostokąty na poniższym wykresie). W celu wyznaczenia pierwszej zapory podażowej należy pomierzyć cały impuls spadkowy trwający od 18 maja do 5 czerwca. Odczytujemy z wykresu następujące poziomy:
- Strefa cenowa 1187 – 1189 pokazuje nam, że w tym obszarze nakładają się na siebie wewnętrzne mierzenia Fibonacciego 38,2% + 61,8%.
- 1205 – ważne szerokie mierzenie „phi”, które będzie aktywne w momencie wybicia Poziomów Di Napolego górą.
Wykres 1 – GOLD, H4
Schodząc na niższy interwał czasowy H1 należy wziąć pod uwagę również małe prostokąty „overbalance”, które w bardzo precyzyjny sposób pokazują nam jaka jest rozpiętość największej korekty w ostatniej fali wzrostowej trwającej od 5.06 od godziny 12.
Najważniejszym elementem układu „overbalance” jest dolne ograniczenie danego prostokąta, gdyż to odpowiednia reakcja w tym miejscu definiuje nam ewentualne wejście w pozycję.
Zwróćmy uwagę, że cena w obu przypadkach wykazała wyraźną słabość zostawiając dolny cień – co jest dobrze widoczne na poniższym wykresie.
Wykres 2 – GOLD, H1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.