Zielony tydzień na rynku kryptowalut – Czy ten trend zostanie utrzymany?

0
288

Wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania lidera branży kryptowalut – Bitcoina. Mamy tutaj szeroki horyzont czasowy, który opiera się na świecach sesyjnych. Pozwala to zaprezentować zmienność BTCUSD na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Lewa strona wykresu startuje od tegorocznego minimum, które ukształtowało się w okresie paniki na rynkach finansowych. Rosnąca awersja do ryzyka przelała się również przez rynek kryptowalut, który przeszedł ciężką próbę zaufania. Pozytywnym aspektem jest powrót inwestorów wraz z odbudową zaufania uczestników rynku. BTCUSD zaliczył dołek w okolicy 4000 dolarów, aby w sierpniu wyraźnie przekroczyć barierę 12 000 USD.

Zielony tydzień na rynku kryptowalut   Czy ten trend zostanie utrzymany?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Silny opór

Obecny tydzień jest dość udany dla kupujących kryptowalutę BTC. Poniedziałek rozpoczynaliśmy od wyceny w okolicy 10 250 dolarów. Pomimo dzisiejsze korekty, kurs oscyluje na poziomie cenowym 10 850 dolarów. Elementem odniesienia może być tutaj lokalna linia trendu spadkowego, który wyznacza poglądową barierę dla notowań. Szerokim wsparciem pozostaje poziom cenowy 9 200 dolarów na wysokości mierzenia 38,2% fibo.

Poprzedni artykułCo dalej z funtem? Przed nami możliwa korektach na indeksach amerykańskich
Następny artykułCzy dolar kanadyjski to atrakcyjna inwestycja?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.