Niejednoznaczne sygnały na srebrze
Patrząc na wykres srebra w interwale dziennym widzimy tworzącą się świecę spadkową. Notowania reagują na poziom oporu 23.35-23.40 złożony z mierzenia 50% ostatniego ruchu spadkowego oraz obszaru wymienności funkcji (wsparcie -> opór).
SREBRO D1
Źródło: xStation
Schodząc na niższą ramę czasową H4 w oczy rzuca się zmiana tendencji spadkowej na wzrostową. Wcześniejsza sekwencja coraz niższych szczytów i dołków została załamana po osiągnięciu minimum w okolicach 21.40. Od aktywacji popytu w dn. 15.12.2021 kolejne impulsy i korekty na wykresie H4 układają się w trend wzrostowy. Z tej perspektywy ciekawy techniczny poziom wsparcia znajduje się na zniesieniu 61.8 ostatniego swingu wzrostowego. Jest to ponadto zakres największej korekty w tym ruchu wzrostowym i poziom ZZB. Zaburzenie sekwencji wzrostowej, czyli wybicie ostatniego lokalnego dołka może oznaczać kontynuację trendu spadkowego z wyższego interwału czasowego.
SREBRO H4
Źródło: xStation
Reakcja na poziom oporu na złocie
Podobna sytuacja ma miejsce na złocie, gdzie świeca dzienna na chwilę obecną ma kształt spadkowego pinbara. Dodatkowo ma to miejsce w nieprzypadkowym obszarze, bo na zniesieniu 50%. Wcześniej trzykrotnie na tym poziomie dochodziło do reakcji spadkowych.
ZŁOTO D1
Źródło: xStation
Sekwencja na wykresie H4 zmieniła się ze spadkowej na wzrostową. Aby trend ten został utrzymany, nie może zostać wybity ostatni dołek na 1784. Tymczasem ciekawy poziom wsparcia leży w okolicach 1798$ i stanowi go zniesienie 61.8 oraz poziom ZZB oparty na biegunowości.
ZŁOTO H4
Źródło: xStation