Zwrot inwestorów do amerykańskiego dolara – spadki na indeksach napędzają USD

0
503

Odwrócenie trendu?

Zdecydowanym beneficjentem środowej sesji jest amerykański dolar, który zyskuje na prawie wszystkich rynkach. Obecna sytuacja może przynieść zwrot w trwającej od połowy marca tendencji spadkowej na wykresie. W tym czasie rynek spadł o ponad 800 pipsów i wyznaczył dołek na poziomie cenowym 1,3850. Spadki były tożsame z perspektywą zaksięgowania technicznej strefy wsparcia 1,3600. Mamy tu bowiem schemat AB=CD na korekcie prostej potwierdzony silnym mierzeniem Fibonacciego 61,8%.

Zwrot inwestorów do amerykańskiego dolara   spadki na indeksach napędzają USD

 USDCAD H4

źródło: xStation

Techniczny opór

W ostatnich godzinach amerykański dolar bardzo silnie zyskuje na wartości. Taki scenariusz jest w dużym stopniu podyktowany słabością indeksów giełdowych podczas dzisiejszej sesji. Wszystkie główne giełdy tracą dziś bowiem, a w przełożeniu na notowania indeksów są to wyniki 2-4% pod kreską. Na wykresie 4-godzinowym prezentuję powyżej schemat overbalance, który może stanowić opór dla rosnących notowań Kanadyjczyka. Jest to poziom cenowy, który był w ostatnim czasie mocno testowany przez rynek ~ 1,4280. Właśnie tam znajdują się do tej pory kwietniowe maksima.

Poprzedni artykułTrading harmoniczny na rynku FOREX
Następny artykułJakie skutki wywoła obecny kryzys gospodarczy?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.