Korekta spadkowa i formacja klina
Analizę pary NZDUSD rozpoczniemy od wykresu tygodniowego, na którym jest widoczna sekwencja wzrostowa trwająca – jak na wielu instrumentach – od pierwszej fali koronawirusa. W tym czasie NZDUSD zwane popularnie Kiwi urosło prawie 2000 pipsów. Koniec lutego przyniósł korektę spadkową, której prawdopodobne zakończenie miało miejsce w połowie sierpnia tego roku. Cena wypełniła układ FE100 czyli równość korekt AB=CD. Po dwóch tygodniach dynamicznych wzrostów, doszło następnie do ich skorygowania o 78.6%. Całość ruchu korekcyjnego przybiera postać klina zniżkującego, z którego statystycznie częściej dochodzi do wybicia górą. Stąd póki co scenariusz wzrostowy jeśli chodzi o interwał tygodniowy.
NZDUSD W1
Źródło: xStation
Techniczne poziomy oporu na H4
Na wykresie H4 cena buduje schemat, który wygląda na korektę prostą, stąd postaramy się wyznaczyć poziomy oporu do zagrania na krótko. Mając na uwadze trend wzrostowy z W1, ewentualne spadki należy traktować jako korektę spadkową przed dalszymi wzrostami.
– Pierwsza ciekawa strefa to zgrupowanie dwóch mierzeń Fibo: 61.8 odcinka XA oraz 127.2 odcinka BC. Ponadto znajduje się tam układ AB=CD, co tworzy razem okolice 0.7000 pierwszym poziomem wartym obserwacji w kontekście spadków.
– Drugi poziom oporu (okolice 0.7040-0.7045) to układ harmoniczny Leonarda i zniesienie 161.8 fali BC
NZDUSD H4
Źródło: xStation