Bitcoin blisko wygenerowania lokalnego sygnału wzrostowego

0
519

Po wybiciu strefy oporu 3920 dolarów, kurs Bitcoina porusza się w lokalnym trendzie bocznym. Z uwagi na udana obronę strefy popytowej ZZB, nastroje wśród inwestorów powinny być dość optymistyczne. To z kolei w ramach korelacji przekłada się na szeroki rynek kryptowalut, który porusza się bardzo podobnie do BTCUSD.

Bitcoin blisko wygenerowania lokalnego sygnału wzrostowego

BTCUSD H1

źródło: xStation

W ostatnich godzinach kupujący próbują wygenerować lokalny sygnał wzrostowy, który potwierdził by udaną obronę 3920 USD. Testowana linia trendu poprowadzona po ostatnich szczytach, staje przed coraz większym wyzwaniem. Decydującym sygnałem może być zamknięcie popytowej świecy godzinowej wyraźnie ponad poziomem 3965 dolarów. Wcześniej kurs bronił linii trendu, zostawiając długie górne cienie na świecach.

Bitcoin blisko wygenerowania lokalnego sygnału wzrostowego
5 (100%) 2
Poprzedni artykułKurs GOLD coraz bliżej marcowego szczytu
Następny artykułDane makro 20.03.2019
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.