Bitcoin, Ethereum, Ripple – jak się pozycjonować na głównych kryptowalutach?

0
1004

ANALIZA TECHNICZNA BTCUSD

W ostatnich dniach zmienność na Bitcoinie świadczy o sporym zaangażowaniu kupujących i sprzedających. Po wyznaczeniu szczytu w okolicy okrągłej ceny 12 000 dolarów, kurs wygenerował 7-8 procentową korektę spadkową. Aktualny pozostaje układ harmoniczny Leonarda, który wyznacza strefę podażową po cenie 12900 USD.

Bitcoin, Ethereum, Ripple   jak się pozycjonować na głównych kryptowalutach?

BTCUSD H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ETHUSD

Reaktywność ETHUSD pozostaje rozczarowująca w porównaniu z optymizmem na Bitcoinie. Odreagowanie zakończyło się na lipcowym wierzchołku po kursie 235 dolarów. Na przestrzeni ostatnich tygodni prowadzimy poglądową linię trendu, która może dać pomocnicze sygnały na tym rynku.

Bitcoin, Ethereum, Ripple   jak się pozycjonować na głównych kryptowalutach?

ETHUSD H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA XRPUSD

Rozgrywka na Ripple od kilku tygodni odnosi się do strefy popytowej 0,3000. Obecnej rynek wyznacza kolejny dołek w okolicach tego wsparcia. Pojawia się okazja na próbę długich pozycji z oczywistym zabezpieczeniem nieco poniżej 0,3000.

Bitcoin, Ethereum, Ripple   jak się pozycjonować na głównych kryptowalutach?

XRPUSD H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułKolejne scenariusze na dolarze, euro, funcie i złotym
Następny artykułDane makro 09.08.2019 – PKB, inflacja PPI, stopa bezrobocia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.