Cena Bitcoina coraz bardziej spada. Czy inwestorzy wytrzymają?

0
719

 

Trend spadkowy 

Co dalej z Bitcoinem? Trend spadkowy, który możemy zaobserwować na Bitcoinie ciągnie się już od Czerwca tego roku.  Obecnie schodzimy w okolice dolnej linii. Cena również porusza się w kanale trendowym.Odbijamy się raz od góry raz od dołu. Bessa dała się we znaki inwestorom długoterminowym, którzy kupowali coiny pod wpływem emocji. Przed nami dwa poziomy, które mogą być silnym wsparciem początkującym hosse. Okolice ceny 6400$ gdzie znajduje się mierzenie 127.2 % lub 5500$ za Bitcoina – okolice mierzenia 161.8%. Pierwszy opór może spowodować krótkoterminową besse a następnie zejście do poziomu 5500$. 

 

Cena Bitcoina coraz bardziej spada. Czy inwestorzy wytrzymają?

BITCOIN D1

źródło: xStation

Bitcoin ciekawostki

Bitcoin (BTC) – to waluta, którą przesyłamy od osoby do osoby bez pośredników czyli p2p. Bitcoin to waluta zdecentralizowana, która nie podlega rządom, instytucjom ani bankom. Walutę możemy przechowywać na komputerze lub specjalnym portfelu sprzętowym również możemy przechowywać Bitcoiny na giełdach jednak jak pokazały ostatnie wydarzenia jest to bardzo niebezpieczne.

Transakcje na Bitcoinie  są zapisywane w publicznym i dostępnym dla każdego rejestrze. Każdy może zobaczyć dowolną operację, kwotę jaka została przelana oraz adres nadawcy i odbiorcy. Natomiast jest ukryty adres do kogo on należy. Tylko właściciel adresu ma do niego dostęp. Nikt inny nie może dysponować adresem prócz właściciela – potrzebny jest do tego klucz prywatny, który jest generowany wraz z adresem (kluczem publicznym).