Czas na korektę na rynku Bitcoina

0
377

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Objęty zakres wahań przekłada się na dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Bazujemy tutaj bowiem na formacjach świecowych sesyjnych. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum po cenie 8000 dolarów za BTC. Po tym fakcie notowania kontynuowały wzrosty zgodnie z linią trendu. Na przełomie sierpnia i września pojawiła się korekta spadkowa, którą wykorzystamy w aktualnej analizie technicznej.

Czas na korektę na rynku Bitcoina


BTCUSD D1

źródło: xStation

Korekta?

Wydaje się, iż po ostatnich dynamicznych wzrostach na wykresie BTCUSD, nadszedł czas na nieco większą korektę spadkową. Dla wyznaczenia targetu spadkowego wykorzystamy dwa element techniczne. Pierwszy to rozpiętość przedstawionego korekty spadkowej, którą odkładamy od szczytu w okolicy 13 700 USD. Dla wzmocnienia strefy wsparcia dokonujemy pomiaru siatką Fibonacciego, która potwierdza strefę podażową 11 200 – 11 300 USD. 

Poprzedni artykułDane makro 29.10.2020 – PKB, stopy procentowe ECB
Następny artykułDane makro 30.10.2020 – Inflacja CPI, PKB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.