Euro pod presją sprzedających. Ostatnia szansa na aktywację popytu

0
737

Szersza perspektywa na wykresie EURUSD

Wykres popularnego „edka” w długim terminie nie pozostawia wątpliwości jaki trend panuje na parze. Po próbie wyjścia górą z klina zniżkującego pod koniec grudnia 2019 popyt nie potrafił trwale pokonać obszaru oporu pomiędzy 1.1160-1.1175 (6 kolejnych świec tygodniowych nie zamknęło się powyżej tego poziomu). Ponadto para jest spychana obecnie w dolne ograniczenie tworzącego się kanału wzrostowego. Wybicie dołem tego kanału i powrót do klina mogłoby zwiastować zejście na niższe poziomy łącznie w testowaniem ostatnich minimów.

Euro pod presją sprzedających. Ostatnia szansa na aktywację popytu

EURUSD – D1

Źródło: xStation

Okazje intraday dla kupujących

Na wykresie H1 widać, że ostatni swing wzrostowy trwający od 09.01.2020 został mocno i dynamicznie skorygowany przez podaż. Chwilowe zatrzymanie nastąpiło w nieprzypadkowym miejscu bo na zniesieniu wewnętrznym 50% Fibo, po czym rajd na południe jest kontynuowany w dniu dzisiejszym. Ostatnią deską ratunku dla kupujących są obecnie dwa poziomy cenowe:

– w okolicach 1.1104 mamy zniesienie 78.6, które kończy formację harmoniczną Leonarda;

– nieco niżej w okolicach 1.1096-1.1097 mamy klaster poziomów Fibo: zniesienie 88.6 oznaczający formację harmoniczną Bat (Nietoperza) oraz równość korekt AB=CD. Ten poziom wydaje się silniejszy ze względu na dodatkowe potwierdzenie w postaci formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR).

Euro pod presją sprzedających. Ostatnia szansa na aktywację popytu

EURUSD – H1

Źródło: xStation