Główna para walutowa – dlaczego ten scenariusz może być wypełniony jeszcze dziś?

0
1168

Fala XA

Grudniowa zmienność na głównej parze walutowej jest raczej umiarkowana. Stanowi o tym między innymi fakt, iż do tej pory rynek zaznaczył ekstrema na zaledwie 200 pipsów. Pomimo, że pojawiły się bardziej dynamiczne sesje, to brakowało zdecydowania i potwierdzenia dla sugerowanego kierunku. Można tutaj przytoczyć wieczorną świecę godzinową z 12 grudnia, która miała rozpiętość blisko 100 pipsów i żadnego wpływu na dalsze zaangażowanie kupujących. Wyznaczony wierzchołek wykorzystujemy do rozciągnięcia mierzenia Fibonacciego, które stanowi tutaj potencjalną falę XA.

Główna para walutowa   dlaczego ten scenariusz może być wypełniony jeszcze dziś?

EURUSD H1

źródło: xStation

Czekamy na impuls

EURUSD zalicza spadki w obecnym tygodniu, które otwierają perspektywę z układem harmonicznym. Pierwszym elementem było wybicie dołem poziomu współczynnika 38,2% po kursie 1,1115. Wcześniej wyznaczony został tam dołek, który stanowi punkt B formacji. W zasadzie dopiero dziś notowania dynamicznie wyznaczyły nowe dołki lokalne. Świeca z godziny 12 zatrzymała się jednak na poziomie współczynnika 50%. Zakładamy tutaj utrzymanie kierunku południowego i pogłębienie dołków. Jest to związane z układem harmonicznym Leonarda, który wypada na poziomie głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo.

Jest to poziom cenowy (1,1028), który może być ciężko wypełnić w obecnym tygodniu. Będzie to zależało po części od danych PKB ze Stanów Zjednoczonych, które zaplanowane są na godzinę 14:30. Będzie to finalny odczyt k/k za 3Q. Analitycy oczekują utrzymanie poziomu 2,1%, jednak pozytywne zaskoczenie z pewności wpłynęłoby na siłę amerykańskiej waluty.