Silne zawirowania na Bitcoinie. Czy byki wygrają to starcie?

0
782

Trend spadkowy 

Bitcoin w trendzie spadkowym. Ostatnie sesje pokazały duże wahania ceny. Silna podaż a następnie jedna mocna biała  świeca marubozu. Formacja może oznaczać odwrócenie trendu spadkowego na wzrostowy. Musimy jednak uważać o potencjalnym powrocie w okolicę ceny 127.2% – ponownego testu tego poziomu a następnie szarży w górę. Kolejne sesję rozwieją nasze wątpliwości. Interwał dzienny pokazuje nam jak cena ładnie zareagowała w okolicach ceny 6400$ gdzie znajduje się mierzenie Fibonacciego 127.2% ostatniego dużego ruchu. Przyszłościowo cena Bitcoina może jeszcze spadać nawet w okolice 5500$ jednak jest to szeroka analiza i może to potrwać nawet parę tygodni albo miesięcy. 

 

Silne zawirowania na Bitcoinie. Czy byki wygrają to starcie?

BITCOIN D1

źródło: xStation

 

 

Bitcoin ciekawostki

Bitcoin (BTC) – to waluta, którą przesyłamy od osoby do osoby bez pośredników czyli p2p. Bitcoin to waluta zdecentralizowana, która nie podlega rządom, instytucjom ani bankom. Walutę możemy przechowywać na komputerze lub specjalnym portfelu sprzętowym również możemy przechowywać Bitcoiny na giełdach jednak jak pokazały ostatnie wydarzenia jest to bardzo niebezpieczne.

Transakcje na Bitcoinie  są zapisywane w publicznym i dostępnym dla każdego rejestrze. Każdy może zobaczyć dowolną operację, kwotę jaka została przelana oraz adres nadawcy i odbiorcy. Natomiast jest ukryty adres do kogo on należy. Tylko właściciel adresu ma do niego dostęp. Nikt inny nie może dysponować adresem prócz właściciela – potrzebny jest do tego klucz prywatny, który jest generowany wraz z adresem (kluczem publicznym).