Jak wyceniane jest złoto i indeksy giełdowe? Dolar czy euro – co obecnie warto kupić?

0
696

DAX

Obecny tydzień przynosi wyraźne odreagowanie na indeksach giełdowych. Poniedziałkowe otwarcie na niemieckim indeksie DAX wyznaczyło minimum w okolicach 11 600 punktów. W kolejnych godzinach pojawiły się silne wzrosty, aby w kolejnym dniu osiągnąć pułap strefy oporu 12 420 punktów. Mamy tam wyraźne potwierdzenie w postaci biegunowości oraz mierzenia Fibonacciego 61,8%.Jak wyceniane jest złoto i indeksy giełdowe? Dolar czy euro   co obecnie warto kupić?

GOLD

Czerwcowa skala wahań na rynku złota osiągnęła około 80 dolarów. Odnosimy się tutaj do minimum z początku czerwca ~ 1670 USD za uncję oraz maksimum z drugiej tygodnia po cenie 1754 USD za uncję. W dniu dzisiejszym rynek zaczyna testować lokalnego ograniczenie szczytowe. Wcześniej strefa wsparcia została potwierdzona przez kupujących na poziomie 1722 dolary za uncję.Jak wyceniane jest złoto i indeksy giełdowe? Dolar czy euro   co obecnie warto kupić?

EURUSD

Wyraźny wsparciem na głównej parze walutowej jest poziom cenowy 1,1215. Reakcje notowań potwierdzone są na oscylatorze Stochastic, który na dołkach przyjmował wyraźne minima. Po godzinie 9 widzimy mało sugestywne formacje świecowe, które charakteryzują się dolnym jak i górnym cieniem. Po opadających dołkach prowadzimy linię trendu spadkowego.

Jak wyceniane jest złoto i indeksy giełdowe? Dolar czy euro   co obecnie warto kupić?