Kontynuacja trendu na GBPUSD

0
661

Wzrost wartości amerykańskiego dolara jest kontynuowany. W stosunku do brytyjskiej waluty, USD zyskuje już ponad miesiąc. Spadki zostały zapoczątkowane po wyznaczeniu szczytu na poziomie 1,3380. Dynamikę potwierdza poprowadzona linia trendu spadkowego, która jest precyzyjnie respektowana przez rynek od kilku tygodni.

Kontynuacja trendu na GBPUSD

GBPUSD H4

źródło: xStation

Przestrzeń dla kierunku południowego sięga mierzenia 61,8% po kursie 1,2775. Mamy zatem jeszcze 100 pipsów prawdopodobnych spadków na Kablu. Jest to poziom dołka z połowy lutego. W przypadku odreagowania notowań na północ, mamy przygotowany układ overbalance, który może posłużyć jako lokalny poziom oporu.

Kontynuacja trendu na GBPUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 25.04.2019
Następny artykułScenariusze techniczne na FOREX&CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.