Korekta na rynku kryptowalut – Na jakich poziomach warto rozważyć kupno Bitcoina?

0
935

Skala przeceny

Podobnie jak na światowych giełdach, spadki na kryptowalutach zakończyły się mniej więcej w połowie marca. Czy będzie to odwrócenie negatywnego trendu, czy tylko pokaźna korekta wzrostowa okaże się w najbliższych tygodniach. Faktem jest jednak, że odreagowanie na wykresie Bitcoina przekroczyło w ubiegłym tygodniu 50% swingu spadkowego. Był to poziom wyraźnie ponad okrągłym 7000 dolarów. Taka wycena utrzymała się przez 2-3 sesje, po czym na rynku widzimy lokalną korektę spadkową.

Korekta na rynku kryptowalut   Na jakich poziomach warto rozważyć kupno Bitcoina?

 BTCUSD H4

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Biorąc pod uwagę zanegowanie linii trendu wzrostowego, wyznaczamy lokalny scenariusz dla notowań Bitcoina w bieżącym tygodniu. W tym celu dokonujemy pomiaru swingu wzrostowego, który budowany jest od połowy marca. Przez miesiąc kurs BTCUSD wzrósł z okolicy 4000 dolarów do blisko 7500 dolarów. Obecnie widzimy korektę tej tendencji, a wsparciem dla notowań jest poziom współczynnika Fibonacciego 38,2% po cenie 6100 USD. Poziom ten był respektowany przez rynek na przełomie marca i kwietnia, co stanowi dodatkowe potwierdzenie techniczne dla obecnego scenariusza.

Poprzedni artykułSilne sesje na dolarze kanadyjskim – Scenariusz przygotowany pod zagranie longa
Następny artykułPomysły Inwestycyjne Tygodnia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.